Dobré bydlení za výhodné ceny

Obytné nemovitosti jsou v dnešní době dražší než kdykoliv v minulosti. Hodně velký podíl na tomto stavu má jejich nedostatek. Stručně řečeno, prostě se nestaví. A to je samozřejmě problém i do budoucna, jelikož poptávka po vlastním obydlí bude z pochopitelných důvodů stále narůstat, nicméně nabídka bude stále nižší a nižší. Není tak divu, že majitelé obytných nemovitostí chtějí za svůj majetek doslova majlant. Dnes již není problém požadovat za malou garsonku i několik milion korun. To je samozřejmě extrémní případ, ale ceny větších bytů v současné době už pod milion klesají jen málokdy, hlavně to platí o dobrých lokalitách.

Domy

Jak tedy z tohoto kruhu ven? Vzhledem k tomu, že se dnes moc nestaví a jen tak nebude, normální řešení zde není. Je však možné se vždy obrátit na alternativy, které nejsou tak drahé a mohou někomu přijít třeba vhod. Například moderní mobilheim Lavarohouse stojí mnohem méně než standardní byt a často nabízí i více.

Předně je dobré zmínit, že se rozhodně nejedná o žádný ideál. Právě naopak, většina Čechů se dívá na mobilní domky spíše skrze prsty, čemuž se nedá ani moc divit. Spojujeme si je totiž s karavany a maringotkami, jež rozhodně nejsou vhodné pro celoroční bydlení. Nicméně mobilní domky jsou v mnoha ohledech jiné. Jednak jsou daleko prostornější, jednak nabízejí i mnohem lepší komfort ve formě nábytku, respektive kvalitních elektrospotřebičů. Ano, když se nastěhujete, nemusíte nic zařizovat ani se trápit se stěhováním zařízení a vybavení. Vše podstatné již budete mít, a sice již v ceně.

Dům s autem

Pro účely podnikání

Existuje celá plejáda těchto domků, a ne všechny jsou úplně vhodné pro bydlení po celý rok. Některé modely jsou k tomuto účelu nepřizpůsobené, ale to neznamená, že by na ně v prodejnách jenom padal prach. Je o ně docela velký zájem, ovšem hlavně ze strany živnostníků, kteří potřebují nějaký cenově dostupný prostor k podnikání.