Motivujte se k hubnutí


Co vás motivuje k hubnutí? Každý člověk má motivaci někde jinde. Liší se člověka od člověku. Motivaci můžete najít téměř v čemkoliv. Jen si musíte dobře nastavit své očekávání. Bez motivace se vám bude hubnout jen velmi těžko. Potřebujete mít svůj cíl, za kterým si půjdete. Jak se tedy můžete motivovat, abyste u hubnutí vydrželi a nevzdali ho po pár dnech či týdnech?

Ujasněte si, proč hubnete

Definujte si všechny důvody, proč chcete hubnout. Nejlépe si je někam napište a vždy, když budete mít během hubnutí slabou chvíli, přečtěte si je. Pomůže vám to udržet se u vašeho hubnoucího plánu. Důvod může být zdraví, váš vzhled nebo zvýšení sebevědomí.

metr

Drobné cíle

Mnoho lidí, kteří hubnou, se zaměří pouze na výsledný cíl. Ale pro vaši motivaci je lepší, pokud se budete soustředit na menší cíle, které budou součástí procesu, který vás nakonec dovede k tomu velkému cíli. https://www.optimal-marketing.cz/faq/jak-nastavit-cile-v-google-analytics Drobné cíle mohou být například že začnete cvičit třikrát týdně, nebo že začnete více pít čisté vody a podobně.

Zdraví

Lidé dělají chybu, že hubnou jenom z toho důvodu, že chtějí vypadat lépe. Ale velkou motivací může být to, že budete zdravější. Zdravá váha je totiž předpokladem pro prevenci vůči mnoha onemocněním. Pokud se zbavíte obezity, bude vám to sloužit jako podpora erekce. Zdravá váha také sníží riziko onemocnění srdce, cukrovky nebo ucpání tepen.

váha

Oslavujte své úspěchy

Hubnutí není snadné, a proto bychom měli oslavovat každý náš dosáhnutý úspěch. Dopřejte si trochu uznání. Pokud například dosáhnete cíle, že jste zvládli cvičit čtyři týdny, nebo již druhý týden ke každému jídlu poctivě jíte porci zeleniny. Jak může taková oslava vypadat? Můžete se pochlubit na sociálních sítích v komunitách, které se věnují hubnutí. Obvykle tu bývá velká podpora. Nebo si dopřejte něco za odměnu. Kinu, návštěvu manikérky, kadeřnice, nebo si kupte nové oblečení na cvičení.