Někomu se vlastní auto vůbec nevyplatí


Mezi námi žijí lidé, kteří i v dnešní přetechnizované době nemají vlastní automobil, a to žijí dokonce v Praze, kde je celá řada dobře placených pracovních příležitostí. Vlastnictví vozidla, to totiž není jen o penězích za jeho provoz a údržbu, ale také o stresu. Jakmile si pořídíte auto, musíte neustále myslet na to, zda správně hradíte leasingové splátky, zda tam nevisí nějaký dluh, jak zajistit placené pakování, a na jakém místě, kdy se mění motorový olej, kdy na výměnu pneumatik, kdy nakoupit dálniční známku, kdy se vás týká STK, a kde zajistit případné servisní zásahy. Kvůli autu máte zkrátka starostí až nad hlavu, a to vše vás stresuje natolik, že je pro vás snazší auto prostě nemít.

vůz na silnici

Jenže ona je to dvousečná zbraň, protože pokud potřebujete například vycestovat za hranice všedních dnů a dopřát si dovolenou v hůře dostupných místech, kam nezajíždí autobusy ani vlaky, například na Mariánské hoře v Jizerských horách, bez auta budete muset vláčet svá zavazadla i několik kilometrů do prudkého kopce.

pronájem vozidla

Další problém je cestování hromadnými prostředky, kdy jste zcela závislí na jízdních řádech hromadné dopravy, a také tu nemáte prakticky žádné soukromí. Musíte cestovat s dalšími lidmi ve špatně větraných prostorách a stresujete se i kvůli tomu, aby vám neujel poslední autobus, a nedostali jste se včas na potřebné místo.

S tím vším vám vypomůže autopůjčovna v Praze https://autopujcovna-milan.cz/, pronajmete si osobní vůz třeba na celý týden, a můžete trávit dovolenou na Mariánské hoře i kdekoli jinde v soukromí a v poklidu. Nestaráte se o technický stav vozidla, který musí být vždy bezvadný, a jedinou vaší starostí je dodržet smluvní podmínky a dotankovat při návratu domů palivo do plné nádrže. Vhodné je zajistit si i vlastní pojištění pro případ, že byste vozidlo poškodili vlastní vinou například při parkování nebo nakládání zavazadel.