Zdravý koníček, který se mezi lidmi rychle šíří

Ještě před pár lety se o klíčení semen hovořilo leda tak mezi zahradníky, kteří si připravovali osivo na jarní sezónu. Ovšem pokud dnes začnete mluvit o klíčení semen, většina lidí si vás zařadí spíše mezi ty, kteří se snaží rychlým a snadno dostupným způsobem obohatit svůj jídelníček. Navíc, této činnosti propadá čím dál, tím více lidí, takže se vám snadno může stát, že se na toto téma dáte náhodou s někým do řeči.
řeřicha setá sazenice.jpg

A vůbec není divu, že je klíčení semen mezi lidmi stále více oblíbené. Je totiž jen málo možností, jak si svůj jídelníček tak výrazně zpestřit dokonalou vitamínovou bombou, která dále obsahuje také hromadu minerálů, antioxidantů, bílkovin a enzymů. Tolik zdraví nezískáte ani z hromady výživových doplňků, tím spíše, že je to celé skoro zadarmo. Jediné, co musíte udělat proto, abyste získali chutné a snadno stravitelné klíčky je, abyste si koupili vhodná semínka na nakličování. A záleží jen na vás a na vašich chutích, po čem sáhnete. K dispozici je celá řada semínek, které jsou navíc místní a jsme tak jejich konzumaci dokonale uzpůsobeni. Za všechny jmenujme třeba řeřichu, vojtěšku, pískavici, pohanku, hořčici, čočku, ředkvičku, hrášek nebo roketu. Ovšem možností je ještě mnohem více.
sazenice řeřicha setá.jpg

Různá naklíčená semínka různě chutnají. Takže je ocení nejen milovníci zdravé výživy, ale také gurmáni, neboť jim naklíčená semena poskytují bohatou paletu chutí, ze které si mohou vybírat podle aktuální nálady. Výjimkou nejsou ani pikantní klíčky jako mají například řeřicha či roketa.

Každopádně spousty příznivců si klíčení semen získává i tím, jak je snadné a tím, že k němu prakticky nic nepotřebujete. Vystačíte si s miskou na klíčení anebo klidně i se zavařovací sklenicí – to v případě, že do této zábavy nechcete investovat ani korunu. Ovšem i miska na klíčení je poměrně levná záležitost, a navíc se vyplatí. V sadě tří misek tak můžete najednou nakličovat tři druhy semen a ušetříte si tím nejen svůj čas, ale i námahu, neboť klíčení se speciálními miskami je maximálně snadné a pohodlné.