Zahrada je domovem zvířat

Už vás někdy napadlo, že namísto toho abyste zvířata z vaší zahrady vyháněli pryč, je přivítali s otevřenou náručí. Zamyslete se nad tím, že tito živočichové zde byli dávno před námi a mají stejné ne-li větší právo na její užívání. Jsou v mnoha ohledech velmi prospěšní a na nás je jen jim dopřát to, co potřebují. Poté můžete žít vedle sebe v harmonii.
Smýšlíte-li ekologicky a vašim osudem je zachránit planetu, broukoviště nebo-li logger či hmyzí hotel na své zahradě již jistě máte. Pokud jste se teprve přidali na stranu ochránců a milovníků přírody, aspoň jedno takové nevinné hmyzí útočiště a skrýš vybudujte. Je to velice prosté. Brouci a hmyz jsou užiteční tvorové. Jejich populace rok od roku klesá, protože jim schází přirozené prostředí. Nemají kde se rozmnožovat a schovat před predátory.
slunéčko sedmitečné
Vybudování broukovitě je prosté. Vezmete starý kmen listnatého stromu a z části jej zakopete do země. To kvůli větru. A je hotovo. Dřevo bude tlít a to brouky přiláká. Pochutnají si na rozkládajícím se kmenu a větvích a vaše zahrada už bude navždy jejich oázou klidu.
Hmyzí hotel je trošku složitější. Je zapotřebí starý kus nábytku a kopa odpadu a drobného materiálu. Botník po babičce je vhodný exemplář. Zbavte jej laku a naplňte každý kout listím, větvemi, trávou, šiškami, kamínky, kůrou a třeba rašelinou. Pro každý druh, jiný kus.
ježek na talíři
Další zvířátko, které lze ochránit je ježek. Tito milý tvorové často nepřežijí zimu, protože se nemají kam schovat před chladem a sněhem. Dopřejte jim ten luxus a nechte je přezimovat právě na vaší zahradě. Odmění se vám a sežerou škodlivý hmyz a pomohou s popadaným ovocem. Ježci se ukrývají na místech, která je ochrání před větrem a zimou. Nejčastěji jsou k vidění pod prkny dřeva či v hromadě listí. Ježci hybernují ,tzn. že se na podzim ukládají k zimnímu spánku a probouzí se až na jaře. Celou tuto dobu tak přečkají u vás na zahradě, pokud jim to dovolíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup