Voda v naší zahradě

Bez ní se skutečně neobejdeme. Pokud máme vlastní zdroj vody na pozemku, tak lze vytvořit několik praktických pomocníků. V podstatě vodu můžeme čerpat z přípojky domu, vlastní studny nebo nějakých spodních pramenů.
zlatá rybka.jpg

·         Zahradní umyvadla – většinou se instalují na zeď domu, ale i na jiná praktická místa jako je plot, zídka a podobně, hlavně tu musí být přípojka na vodovodní řád. Voda je spíš na umytí rukou nebo k rychlému opláchnutí ovoce a zeleniny. Také se dá na kohoutek napojit zahradní hadice a rázem máme další prodlouženou ruku.
zahradní design.jpg

·         Fontánka a kašna – spíš působí dekorativně a elegantně jako doplněk v zahradě nebo skalce. Fontánka je ozdobná kamenná nebo kovová nádrž, která je zpravidla s vodotryskem nebo s kaskádami. Tudíž voda v ní může téct, jen tak plynout nebo stříkat. Velmi pěkná je uprostřed zahradního jezírka.
Kašna je spíše zdobená nádržka, ta může být vyrobena z kamene, kovu nebo keramiky. Tady voda bude stát.

·         Pítka – dají se vytvořit prakticky z čehokoliv, ale co je nejdůležitější, že poskytují vodu ptáčkům. Když je umístíme na šikovné místo, aby je kočky nehonily, tak můžeme pozorovat rozmanité ptactvo, které přilétlo pro osvěžení.
zahradní jezírko.jpg

·         Zahradní jezírka – ty zkrátka do zahrady patří a nemusí být nějak velká. Záleží na prostoru. Zde nalezne mnoho živočichů svůj domov a pro nás to může být příjemné přírodní kino. Pořízení je sice trochu složitější a také si musíme napřed určit, co od něj očekáváme. Je důležité zvolit vhodné místo, aby do něj napadalo například mnoho listí nebo kořeny stromu nedělaly neplechu. Přímo na prudkém slunci to také nebude to pravé ořechové, jelikož tím bude trpět kvalita vody. Podle zkušeností, by mělo přímé slunce na vodní hladinu dopadat maximálně 6 hodin. Pokud si okrasné jezírko vybavíme LED osvětlením, tak jsme bezpochyby získali moc krásnou dekoraci a převážně pak v teplých večerech, kdy se naše zahrada ponoří do tmy a spánku.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup