Víte, jak správě používat svíčky pro aromaterapii?

Obzvláště ženy touží po tom, mít neustále provoněnou domácnost. Některé si kupují drahé osvěžovače vzduchu, difuzéry, nebo třeba vonné svíčky. To jakou variantu každý zvolí, je jen na něm, nicméně při výběru by všechny ženy měly mít na paměti, že všechny způsoby provonění domácnosti nejsou zdravé a zdraví nezávadné!

Luxusní svíčky velice dobře voní a ke všemu je lze používat i při aromaterapii. Svíčky, které obsahují 100% silice, neboli stoprocentní výtažek z dané byliny a neobsahují žádné další chemické sloučeniny, léčí řadu neduh. Nejčastěji se pomocí nich léčí nervozita, stres, ale dokonce i bolesti hlavy zad nebo různé nemoci vnitřních orgánů. Nejoblíbenější jsou silice z růže, rozmarýnu, pomeranče, citronu, měsíčku, mandarinky, nebo třeba lesních stromů jako je smrk. Na výběr máte také různé sloučeniny dvou vůni. Zkrátka záleží na individuálním vkusu.

hořící svíčky

Pokud se rozhodnete k takovému způsobu aromaterapie, musíte přesně vědět, jak takovou svíčku zapálit. Ano i něco tak obyčejného je věda a nelze to udělat klasických a obyčejným způsobem. V ideálním případě byste svíčku měli zapalovat zápalkami. Jakmile se knot rozhoří a vosk začne roztávat, měli byste svíčkou prokroužit tak, aby se rozehřátý vosk rozlil po celém povrchu. Jednou za čas byste tento proces měli zopakovat. Díky tomu totiž dochází k postupnému rozehřívání vosku a nestane se vám, že ze svíčky vyhoří pouze prostředek.

svíčka na stole

Dále byste neměli nechat plamen hořet déle jak dvě hodiny. Stále mějte na paměti, že nic se nemá přehánět. Jakmile se rozhodnete pro uhašení, nikdy svíčku nesfoukávejte. V ideálním případě si nasliňte prsty a uduste ji. Pokud má svíčka víko, můžete k uhašení použít i to. Tento proces byste měli dělat zejména proto, že kouř, který se z knotu line po sfouknutí je velmi škodlivý a neměli byste jej nikdy dobrovolně dýchat.