V umělém kameni se snoubí luxus s kvalitou

Hledáte luxus a kvalitu? Chcete si konečně pořídit kuchyni svých snů, ve které se vám bude dobře pracovat, a na kterou bude zároveň radost pohledět? V tom případě volte kvalitní materiály, které vás nezklamou.

povrch

Kuchyňská deska z laminátu může na první pohled vypadat dobře, a především je cenově velmi dostupná. Nicméně nemůžete od ní ani zdaleka očekávat, že naplní vaše náročné požadavky, ať už jde o její pracovní zatížení anebo o skvělý vzhled. S takovou kuchyňskou linkou se můžete dotknout maximálně průměrnosti, ale nečekejte víc. Její největší předností je skvělá cena, a tím výčet výhod končí.
Chcete-li něco víc, vsaďte na přírodní materiály, moderní technologie a dokonalé zpracování. To vám může nabídnout například kombinace skříněk z masivního dřeva a kamenné kuchyňské desky.

V takovém případě se jistě ocitnete v situaci, kdy budete váhat, zda je lepší přírodní anebo umělý kámen. Obecně jsme si zvykli na to, že přírodní materiály jsou zárukou kvality a šetrnosti ke zdraví. Pokud však jde o volbu mezi kamenem přírodním a umělým, věci se mají odlišně.
Přírodní kámen vám v kuchyni jistě také dobře poslouží, nicméně jeho velkou nevýhodou je jeho pórovitost, se kterou se pojí zasakování tekutin, citlivost ke kyselinám anebo třeba k horkým předmětům. Jestliže nechcete riskovat, že se vaše kuchyňská deska poškodí anebo zklame vaše očekávání, pořiďte si raději kámen umělý.

ostrůvek

Umělý kámen uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Je z více než devadesáti procent tvořen přírodním materiálem – kamenem, který je zpracován s pomocí nejmodernějších technologií a postupů. Takže má všechny přednosti kamene přírodního, ale jeho mezery využití zaplnily moderní technologie zpracování.
Můžete s ním podnikat cokoli, a nic jej nerozhází – ať už na něm budete krájet, ať jej polijete octem anebo na něj odložíte rozpálenou pánev z plotny.