Ucpané potíže

Řeč je o věci, která skutečně není skoro vnímána, a přitom ji používáme bezpočtu krát denně. Ráno, odpoledne, večer. Pokud funguje, jsme spokojeni. Ale čas je čas, a může se přihodit něco, co nikdo nečeká. A protože mluvíme o kanalizaci, přijde problém s ucpávkou. Splašky ne, a ne odtékat a také se stává, hlavně v panelových domech, že se nám tlačí zpět a nevábná hmota je všude. A nejde to nijak zastavit.

čištění kanalizace

Není čas rozebírat příčiny. Většinou to bývá způsobeno něčím, co se zapříčilo v odpadních rourách, ať už je to cokoli.

Občas se ucpává i odpad menších rozměrů, odtok z umyvadla, dřezu či vany. I zde je situace stejná. Internetové rady se sice hezky čtou, ale pokud je ucpávka tvrdá a na tom hloupém místě, můžete do sifonu lít co chcete a nic vám nepomůže. Zde už jen pružina a zkoušet, ale kdo z nás ji má doma, že ano.

Málokdy se nám povede ucpávku odstranit, je-li například tuková, tak zase tak moc šancí nemáme. A proto budeme muset zavolat firmu, která se čištěním kanalizace zabývá na odborné úrovni a má k tomu také pořádné nářadí. Tím se myslí kvalitnější pružina, tlakové přístroje, nebo třeba „krtka“. To a spoustu dalších pomocníků může ucpávku uvolnit, nebo odtlačit tam, odkud už se dá vybrat.

tlaková jednotka

Není to zase tak složité, ale v některých případech to zase není jednoduché. Instalatéři by mohli vyprávět. A ve většině případů, jako vždy je na vině jen a jen člověk. Marno mu říkat, že vysmažený olej nepatří do dřezu, ale do sběrných nádob. Jinak časem seznáte, že máte ucpávku jako Brno, a to vás bude stát jak čas, tak nervy a také peníze.

Ne, zákrok povolané jednotky vás sice nezruinuje, ale výdaj je to naprosto zbytečný, protože stačilo trochu opatrnosti a trochu dávat pozor na to co se vylévá.

U těch větších ucpávek je pravda, že to nemůžete ovlivnit. Stačí nepořádný soused pod vámi a máte nechutnosti až v koupelně. Takže tak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup