Tradiční japonská společnice

Jednou z nejznámějších japonských kulturních zajímavostí jsou rozhodně gejši. Jedná se o společnice, které jsou součástí země vycházejícího slunce dlouhá staletí. Nejedná se ale o prostitutky, jak by si snad někdo neznalý mohl myslet, ale v tom pravém smyslu o společnice, jejichž hlavní úkolem je bavit své zákazníky nebo přátele svého zákazníka. Obvykle se jedná o obchodní partnery, případně známé herce, politiky nebo sportovní hvězdy. Zkrátka o takřka vždy jde o vysokou společnost. Málokdo z prostých smrtelníků si totiž může dovolit gejšu si zaplatit zvláště, když jsou jejich služby čím dál tím dražší, což je dané i tím, že toto povolání je na ústupu a chybí tak větší konkurence.
tři gejši
Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z největších turistických atrakcí nejen pro cizince, ale také i pro samotné Japonce, je úbytek gejš o to smutnější. Při tom ještě před válkou jich byly v Japonsku desítky až stovky tisíc. Ovšem s tím, jak se země čím dál tím více začala modernizovat, začaly pomalu ale jistě zanikat různé tradiční prvky včetně gejš. To však neznamená, že byste na ně nemohli při svých toulkách Japonskem narazit, jen to budete mít mnohem obtížnější. A jak již bylo zmíněno výše, budete si muset vystačit pouze s pohledem, jelikož cena služeb těchto dam je nad možnosti většiny lidí.
krásná gejša
Cizí elementy
I když se jedná o staletí trvající kulturní tradici, neznamená to, že se nevyvíjí. Hlavně v posledních letech došlo k několika změnám, které byly ještě donedávna v podstatě nemyslitelné. Tou hlavní je fakt, že se mezi gejši zařadily i některé Evropanky, respektive Američanky, které si prošly kompletní tvrdým výcvikem, který každá společnice musí podstoupit. Jde ale jen o malý počet dam pocházející mimo japonské ostrovy. O žádném masovém přílivu se rozhodně hovořit nedá. Ono ani nejde kolikrát o co stát, jelikož život gejš je hlavně na začátku výcviku velice tvrdý, a ne všechny dívky ho dokáží podstoupit celý.