Tak co? Umíš to s penězi? Nebo ty korunky nějak se z peněženky vytrácejí?

Tak co? Umíš to s penězi? Nebo ty korunky nějak se z peněženky vytrácejí? Proto se to s penězi musí umět Fahd.

Dnešní jednotka, která platí na celém světě jsou peníze. Jako dnešní Euro, Dolar či Dinár nebo naše Česká koruna. Každá ta měna je ve formě platidla, ale umíte vlastně s platidlem nakládat? Umíte šetřit? To se dneska v článku dozvíte! Tak jdeme na to! Finanční gramotnost. V roce 2021 už je povinně předmět na základních školách, který učí studenty pracovat s penězi, jak šetřit či na čem mají šetřit nebo jak si najít brigádu a rozdělit si příjmy nebo výdaje. Když máte příjem z práce 20 000 Kč nemůže dát za oblečení 16 000 a říct si, a to stačí do konce výplaty. Ne, tohle je špatně. Musíte myslet dopředu. Na prvním místě je nájem, když bydlíte sami, samozřejmě. Pak elektřina, plyn, jídlo, internet, pojistky a další služby, které nutně potřebujete a musí být zaplaceny. Až budete mít z krku tohle, pak si můžete dát něco na oblečení, ale hlavně musíte si něco odkládat do úschovy, kdyby náhodou něco stalo.

Jak ušetřit?

A chtěl bych tady vypíchanou jednu nebezpečnou věc Nikdy si nepůjčujte na vánoční dárky, na dovolenou nebo velikonoční sladkosti pro děti jako dárečky, nikdy! Jestli jste prošli Finanční gramotností, bere se, že jste finančně gramotní a tohle je největší chyba, kterou můžete udělat. Můžete se buď zamotat do kruhu půjčím si a zaplatím další půjčkou, nikdy!

Peníze

Zase chyba, a když si už půjčíte, tak nikde neplaťte půjčku půjčkou, dostáváte se do finančního kruhu a už se z něho nedostanete, to vám garantuji. Nejčastější neznalost se děje při tomto kruhu, kde finančně negramotní lidé se dostanou do tohoto problému a zadluží se a musí žádat o insolvenci. Insolvence znamená, že jednou za život se můžete oddlužnit. Jednoduše, když nestíháte platit a už to nedáváte, máte šanci jednou za život, podotýkám jednou za život požádat o tuto službu stát a budeme platit několik let stejnou částku a potom vás stát odprosí od dluhů a budete čistí, ale banky si to budou pamatovat. Z článku se dozvíte, jak to umět s penězi a na co si dávat pozor.