Stolní lampy

Předem si ujasněte, k jakému účel lampu budete využívat.

Bude to lampa na psací stůl nebo na večerní čtení knihy k posteli?

 

Lampy na pracovní stůl mohou mít tyto funkce:

 

Teleskopické rameno

Pomocí něj si nastavujete vzdálenost žárovky od pracovní plochy. Rameno je možné naklonit pomocí kloubů umístěných na tělese svítidla.  Lze jej také naklonit na stranu pro boční svícení a zářivkou si podle svého požadavku posvítit v potřebném úhlu.

lampa s klipem

Stmívání

 

S funkcí stmívání si nastavujeme intenzitu dopadu světelného paprsku na vykonávanou činnost. Tuto funkci lze u většiny stolních lamp ovládat pomocí dotykového ovladače.

 

 

 

Individuální nastavení světla a jasu

 

Někdo je zvyklý na příjemné teplé světlo, někomu zas lépe vyhovuje světlo studené, a jinému vyhovuje zdroj světla, který je mezi těmito dvěma póly nastavení. Proto jsou lampy vybaveny funkcí individuálního nastavení světla – od velmi teplého po studené. Jas zářivky je ovládán rovněž pomocí dotykového ovladače.

 

Na čtení

 

Dekorační lampy z různých materiálů umístěné na nočním stolku sice vypadají krásně, ale při čtení vám jejich krása nestačí. Potřebujete výkonnou lampičku, která je vybavena všemi funkcemi, které se nabízejí i u stolních lamp. Lampu můžeme umístit buď na noční stolek a využít sklopného ramene k nastavení zářivky přímo nad čtenou knihu. Lampička na noční stolek může být také s flexibilním kovovým ramenem, které, když ho ohneme v kloubu, se přizpůsobí našim požadavkům na dopad světla.  Nebo koupíme lampičku, která má klip, pomocí kterého se připevní na poličku nad naší hlavou. U lampiček, které stojí volně, je třeba si zjistit, z jakého materiálu je jejich spodní plocha. Ty kvalitní totiž bývají vybaveny protiskluzovým povrchem, a tak se vám nebudou po nočním stolku posouvat při sebemenší manipulaci s lampou.   

stolní lampa

Dalším příjemným doplňkem některých stolních lamp je integrovaný USB port pro nabíjení tabletu a mobilu. 

 

 Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup