Seat Ibiza


Design a vzhled

Pyšní se aerodynamickými tvary, které dodají autu pěkný vzhled, takže to není žádná hranatá krabice. Zadní část vozu se obzvláště povedla, protože má krásné oblé hrany, ale nejsou až příliš výrazné. Přední i zadní světla jsou již klasicky Ledková, a proto jsou i šetrná. Velikost i tvar zapadá do celkové velikosti auta. Můžete si vybrat z 9 barev jak základních, tak metalických. Interiér si můžete taky vybrat z pár možností. Nejbohatší a nejkrásnější je podle mě sportovní varianta. Disky na Ibiza také nesmí být pozadu, proto si můžete vybrat až 18″ z lehké slitiny. Dále je nabízeno 5 typů kombinací sedaček a pásů.
Seat Leon

Motory

Bohužel v konfigurátoru jsou nabízeny jen motory benzínové motory 1.0 TSI a plynový 1.0 TGI nebo naftový 1.6 TDI. Někomu takto malý objem může vyhovovat, ale já moc tříválcům nevěřím. Začneme motorem Ibiza FR 1.0 TSI 115k, jenž má 85 kW. Tento výkon je na menší autu naprosto dostačující. Naštěstí je dobře od kabiny odhlučněný, takže dovnitř nepronikají vibrace ani žádné hlučné zvuky. Na tříválec má dobrou akceleraci, a i při vyšších rychlostech stále dobře táhne. Průměrně spotřebuje 5,8 litru benzínu na 100 km. Nyní se podáváme na pohonnou jednotku Ibiza Style 1.6 TDI 95k. Jeho výkon už je o něco nižší, protože dosahuje hodnoty 70 kW. Spotřeba je pochopitelně nižší, a to 4.9 litru.
Ibiza interiér

Funkce a technologie

Ve středu palubní desky se klasicky nachází 8″ chytrý display. Ten také mimochodem nabídne integrovaný navigační systém, asistent parkování a několik dalších funkcí. Ve středovém panelu je zabudováno bezdrátové nabíjení Vašeho mobilního miláčka. Pro zpříjemnění pří cestování je tu kvalitní audio systém včetně šesti reproduktorů. Digitální štít nabídne také zpříjemnění a usnadnění při řízení. Nesmí zde chybět Start and Stop tlačítko, pro rychlé nastartování bez obtěžování se s klíčkem. Každý má jiný styl jízdy, a proto si můžete zvolit určitý jízdní režim. I z bezpečnostního hlediska má co nabídnout svými technologiemi.