S moderními bazénovými vysavači budete spokojeni

Čistota vody včetně její zdravotní a hygienické nezávadnosti není žádnou novinkou. Dnes již můžeme vybírat z široké škály bazénových doplňků, které nám pomáhají k údržbě kvalitní a nezávadné vody. Bazénové vysavače jsou základní pomůckou, která by ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět. Dokonale odstraňují drobné i větší nečistoty v podobě napadaných listů, větviček, kamínků a nejrůznějšího prachu. Robotické vysavače jsou dostupné ve třech druzích – automatické, poloautomatické nebo ruční. Pokud chceme snížit pracovní úsilí na minimum, tak bude nejlepší volbou automatický vysavač.
žena pod vodou

1. Automatické vysavače

Pohybují se samy, bez nutnosti našeho dozoru. Nejčastěji se používají u nadzemních bazénů, nebo zapuštěných bazénů s plochým dnem. Automatické vysavače fungují na principu řídících jednotek, které si podle stavu znečištění a velikosti bazénu sami určí vhodný čistící program. Výhodou těchto vysavačů je volba nočních cyklů, takže bazén bude čistý a dokonale připravený na každý den i bez vašeho dohledu a úsilí.

2. Poloautomatické vysavače

Také poloautomatické vysavače budou skvělou volbou. Stačí je jen zapojit k pískové filtraci, díky které využijí její sací sílu s pulzní membránou vysavače, a tím docílíme jeho pohybu po dně bazénu, ale také po jeho stěnách. Také poloautomatické vysavače pracují bez nutnosti vaší přítomnosti a jsou tedy také plně automatizovány.
plavecký bazén

3. Ruční (mechanické) vysavače

Jsou trošku náročnější, jelikož je práce ve vašich rukou. Nicméně se u toho příliš neunavíte, ani nenadřete. Vysavače se ovládají za pomocí teleskopické tyče, na které je umístěna vysávací hlava. Vysávací hlava je připojena k pískové filtraci a funguje na vakuovém principu. Součástí vysavače je hadice, přes kterou se nečistoty dostávají až k pískové filtraci. Vysavač tedy není plně automatizovaný a je nutná vaše přítomnost. Nicméně při vzájemné spolupráci lze dosáhnout stejně hodnotného výsledku, jako s automatickými nebo poloautomatickými bazénovými vysavači.