Pronikněte do tajů Art deco

Pro někoho neznámý název. Pro jiného, kdo má rád elegantní a vkusný styl bydlení je to velmi známé. Pronikněte do tajů stylu Art deco. Předním prvkem stylu Art deco je elegance a především lesklost. Art deco se také vyznačuje minimalismem. Nábytek bývá zdoben různými ornamenty.
kožený nábytek

Prvky Art deco

Jsou prvky, které jsou zásadní pro vytvoření Art deco stylu. A tím jsou:
–          Lesk
–          Leštěná kůže
–          Černý nábytek doplněn o prvky chromu
–          Dekorační prvky jsou zejména černé, šedozelené, červené, bílé či béžové
–          Podlahy z mramoru
–          Vitrážová svítidla a další prvky s geometrickými tvary
–          Zrcadla s chromovým rámem, bronzové sochy

Lesk jako blesk

Úplně hlavním prvkem Art deco stylu je lesk. Vyniká především lesklý, robustní, černý nábytek. Nelze opomenout ani prvky spojené s nábytkem, které jsou převážně z chromu. Leštěná kůže například ze žraloka nebo zebry není v tomto stylu ojedinělá.
 Jako podlahu je nutné použít mramor. Obklady obývacího pokoje však mohou být i ze dřeva. Na podlahu lze ještě dát i například menší koberec s vysokým chlupem. Neměl by však vyčnívat. Top v Art decu jsou ornamenty. A to především různé dekorace – lampy, nástěnné hodiny či různé doplňky do obývacího pokoje.
Barva převládá především černá a šedozelená. Není výjimkou ani bílá, béžová či červená. Červená barva ovšem nesmí být sytá a svítit na dálku.
Zrcadla jsou nedílnou součástí pro tento styl. Rám zrcadel je především s chromem nebo jiným kovem. V domě nesmí chybět ani svítidla. Ta mohou být zdobená a hodně barevná.
lampa s vitráží

Doplňky pro Art deco

Jako dekorace do bytu se hodí doplňky s polodrahokamy a se sklem. Filmové či reklamní plakáty z let dvacátých budou skvěle zapadat do Art deco stylu. Pokud máte známého, který Art deco styl zbožňuje, určitě mu uděláte radost skleněnou karafou.
Hlavní je využít geometrii. To je to nejdůležitější a podtrhuje styl bydlení Art deco. Styl Art deco by měl být elegantní a funkční. Nebojte se zkoušet, ale nepřehánějte to.