Potíže s erekcí. Co je způsobuje, a jak s nimi bojovat?

http://web.natur.cuni.cz/~sloufovi/navody.pdf =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Ačkoliv je spousta lidí přesvědčena, že potíže s erekcí jsou samozřejmým účinkem vyššího věku muže, není tomu vždy tak. Samozřejmě je tento problém častější u starších mužů, ale stejně jako může mít starší muž bezproblémový sexuální život, může se mladý muž s těmito potížemi potýkat. Jaké jsou vlastně důvody těchto potíží?

muž a žena

  • Stres – způsobuje, že je lidské tělo oslabeno, a nemusí fungovat úplně stoprocentně. Vzrušivost je do jisté míry i o koncentraci, a tak může způsobovat problémy s erekcí.
  • Různé léky – jsou také častým důvodem dočasných potíží s erekcí. Mohou to však být různé léky, a to jak antidepresiva, tak i antibiotika, či jiné preparáty. Potíže s erekcí však zmizí v řádu několika dní, či týdnů, po vysazení těchto léků, tedy v době, kdy se tělo zbaví účinků.
  • Alkohol – alkohol otupuje tělo a s ním i smysly, a proto je častým důvodem, proč mužské tělo v kýžené situaci nefunguje tak, jak by mělo. Kromě alkoholu mohou takto působit i jiné návykové látky.
  • Nikotin – s problémy s erekcí se často potýkají dlouhodobí kuřáci.
  • Nemoci – při kterých tělo slábne, jsou rovněž důvodem těchto mužských potíží.
  • Špatný životní styl – jako třeba nezdravá strava, málo pohybu, a příliš mnoho práce, mohou tyto potíže rovněž způsobovat.

Léčba

Léčba problémů s erekcí obvykle závisí na tom, jak vážné jsou, a jaký je jejich důvod. V případě, že jsou potíže skutečně vážné, je nejlepší navštívit lékaře, a vše s ním probrat.

žena s bičíkem

Mnoho mužů pak tyto potíže řeší různými léky. Okamžitým řešením je obvykle viagra. Jedná se však spíše o nakopávač, nikoliv lék, a pojí se s tím jiné potíže. Viagru totiž získáte pouze na předpis, což znamená, že si pro ni musíte dojít osobně do lékárny. To může být mnoha mužům dost nepříjemné, spojíme-li to s faktem, že se nejedná o zrovna levnou pomůcku. Cena viagry na předpis se pohybuje okolo 2000Kč za jedinou tabletku, což si skutečně nemůže dovolit každý.

Na druhé straně pak existuje trvalejší, levnější, a přírodní léčba, v podobě doplňků stravy, které postupně řeší problémy s erekcí, a mají dlouhodobé výsledky. Jedním z nejpopulárnějším jsou tabletky Erectmax, které jsou přírodní, ale velmi účinné.