Nebankovní úvěr je rizikem pro věřitele, nikoli dlužníka

Možná se vám to nezdá, ale peníze leží člověku na dosah ruky. A pokud si jich nedokáže vydělat najednou tolik, kolik jich k uhrazení svých nároků potřebuje, tak si je klidně může půjčit. A taková půjčka, to je velká vymoženost, která nám umožňuje užít si život naplno a bez omezení a platit za to třeba až mnohem později. Nicméně pravda je, že ne každá půjčka je tak vstřícná.

čas jsou peníze

Potřebujete peníze? Pak to nejlepší, co můžete udělat je, že požádáte své blízké. Půjčky mezi přáteli či v rodině jsou naprosto bezkonkurenční právě proto, že jen málokterý přítel po vás bude chtít úroky za svou laskavost. A pokud k tomu přece jen dojde, tak budou s největší pravděpodobností zanedbatelné.

Ovšem pokud podobného přítele ve svém okolí nemáte, tak vám nezbývá, než kývnout na nabídku některé z finančních společností. Lidé se zpravidla automaticky vypraví do banky, protože reklamy na jejich výhodné půjčky visí na každém rohu. Problém je ovšem v tom, že tyto výhodné půjčky zde nejsou pro každého. Mnohdy na ně nedosáhnou ani lidé s průměrnými příjmy, natož ti, kteří mají potíže s registrem – ti jsou okamžitě mimo hru.

kalkulace

Nakonec se vám může snadno stát, že jediným možným úvěrem, který si můžete sjednat, je nebankovní hypotéka. To samo o sobě neznamená nic špatného, i když má mnoho lidí pocit, že se jedná o vysoce riskantní záležitost. Ve skutečnosti je ovšem tím, kdo riskuje, právě nebankovní společnost, a nikoli její klienti. V nebankovní společnosti vám vyjdou vstříc i se záznamem v registru, i s nižšími příjmy, i s jinými potíži, které není ochotna žádná banka akceptovat. A právě to je to riziko, které si na sebe nebankovní společnost bere. Nelze se proto divit tomu, že v komplikovaných situacích dostanete vyšší úrok, a v každém případě se musíte za úvěr zaručit nemovitostí, ať už si zvolíte pozemek, dům, garáž anebo něco jiného.