Mašinky z ostrova Sodor


Oblíbenost filmů a seriálů se v průběhu času mění. Jednu chvíli je oblíbený jeden seriál a za pár měsíců či let je v oblibě zas jiný. Takže jednou děti na sobě nosí obrázky z filmu Auta a pak zas mají všude Tlapkovou patrolu. Ale je tu seriál, který se těší velké oblibě už desítky let. Tímto seriálem je Mašinka Tomáš.

Mašinka Tomáš je lokomotiva, která žije na ostrově Sodor. Zde má spousty dalších kamarádů mašinek, které vykonávají určené povinnosti. Navzájem si pomáhají a zažívají spolu různá zábavná dobrodružství. Příběh je poučný i pro děti a vždy si z něho mohou něco odnést. Díky velké oblíbenosti a velké sledovanosti vznikly i nové díly. Děj se v nich odehrává i mimo ostrov Sodor a mašinky tak zažívají různá dobrodružství různé po světě a zároveň se tam seznamují s novými mašinkami a navazují nová přátelství.

lokomotivy na nádraží

Mnoho dětí má rádo lokomotivy a tak možná i z těchto důvodů se seriál líbí už po tolika let mnoha dětem po celém světě. Děj upoutá jak malé děti, tak i ty větší a klidně i dospělého. A vzhledem k tomu, že je tu seriál už tolik let a je stále oblíbený, tak se lokomotiva Tomáš a ostatní mašinky dostali na různé předměty a hračky, se kterými si děti mohou hrát či si je oblékat. Mašinku Tomáše tak děti mohou mít na všem oblečení. Od ponožek, bot, trenýrky až po čepici, bundy či deštníky. Mohou se s nimi chodit koupat a mít je na svém ručníku. Chodit spát a mít mašinky na polštáři či na povlečení.

hračky mašinky

Skvělé jsou i napodobeniny všech mašinek a sady kolejí, se kterými si děti mohou hrát. Tuto zábavu děti milují a vydrží u ní spousty minut i hodin. Mají možnost stavět různě propletené kolejiště, posílat mašinky a hrát si s nimi podle svojí fantazie, anebo si odehrávat příběhy, které viděly v seriálu. Hra je vhodná i pro ty nejmenší děti až po dospělé. Děti mají rádi nosit své hrdiny na sobě či si s nimi hrát a díky tomu vznikají tyto různé předměty a hračky.