Kvalitní žárovky GU10 LED se vyplatí i vám

Žárovku GU10 LED poznáte velmi snadno. Není na závit, ale charakterizuje se dvěma kolíčky zhruba o průměru 5 mm. Půjde vám tedy snadno zasunout do příslušné objímky, bez toho aniž byste museli žárovku dlouze šroubovat. Stačí jen zacvaknout a pootočit. Žárovky jsou bodového tvaru a jsou vhodné hlavně do menších místnosti jako například koupelny, WC nebo kuchyně. Samozřejmě se dají použít i do obývacího pokoje, pokud místo závěsného lustru využíváte bodové osvětlení. Díky příjemnému vzhledu vám žárovka nebude ze stropního osvětlení trčet a rychle rozjasní váš prostor. V obchodech si můžete při koupi vybrat také různou barvu svítivosti. Můžete si zvolit, zda osvětlíte svoji místnost denně bílou, studenou bílou nebo teple bílou barvou.
Proč si pořídit právě žárovku GU10 LED?
 osvětlení v obýváku
• Spotřeba
Největší výhodou žárovek GU10 LED je samozřejmě jejich spotřeba. Prodejci uvádí, že je až o 90% nižší než při používání klasické žárovky. Je to díky nízkému příkonu 3-15 W, kterým žárovka disponuje.
• Životnost
Mají rovněž velmi vysokou životnost. Prodejci uvádí životnost 15000 až 30000 hodin i při vysokém náporu spínacích cyklů. Není potřeba se bát, že při častém rozsvěcování, vám žárovka brzo praskne.
světla v koupelně
• Výkon
Rozsvícením reagují okamžitě svým plným výkonem. Není potřeba žárovku dlouze zahřívat, aby vám poskytla dostatečné osvětlení.
• Odolnost
Výrobci se rovněž chválí tím, že takový druh žárovky je velmi odolný a vydrží cokoliv. Lze ji využít tedy nejen do interiéru, ale také do exteriérů. Ať už venku svítí sluníčko a je plus 30 stupňů nebo je naopak venku mínus 20, žárovku to nijak nepoškodí.
• Cena
V neposlední řadě je zde možná nejdůležitější odpověď a tou je cena. Cena jedné žárovky se pohybuje v rozmezí od 85 Kč až zhruba do 450 Kč za kus. Záleží na počtu wattů, jenž žárovka potřebuje ke svému výkonu. Určitou cenu hraje i design a značka žárovky. Pokud budeme počítat s průměrnou cenou okolo 200 Kč za kus, může se někomu zdát, že je cena o dost vyšší než při koupi obyčejné žárovky. Ano je tomu tak, ale je to právě díky tomu že, je žárovka energeticky úsporná. Její koupí ušetříte podstatnou část svého rozpočtu za energii a uvidíte, že se vám brzo investice vrátí.