Když nezvládáš, tak přidej

Existuje spousta smutných příběhů lidí, kteří skončili v propasti zadlužení a dluhů. A těchto smutných příběhů bude vždycky hodně. Lidé, které potkala nějaká špatná situace, nebo se něco stalo. Mohlo také něco nevyjít a teď jsou dluhy na krku a zisk nikde. Problémů a příčin může být mnoho. Jenomže, co si budeme. Jako protidůkaz existují také příběhy lidí, kteří byli možná i v horších situacích a ti se z toho vyhrabali. Někdy je síla vůle a schopnost „odříkat si“ mnohem silnější než nějaké peníze. Přeci nikdy není tak špatně, aby to nešlo spravit. Pokud nejde o život, tak jde vždycky všechno napravit. Samozřejmě to chce jistou míru odvahy.
vytírání mopem

Odvaha pracovat i tam, kde nechci

Spousta pracovních míst je v republice volných. Proč? Protože je nikdo nechce dělat. Ať už to jsou skladníci, dělníci v továrnách, uklízeči a další zaměstnání, které se zrovna „nenosí“, protože nevydělávají závratné peníze. Jenomže když nemáte jinou možnost, máte dluhy na krku a ještě vás vyhodili z práce, tak je prostě třeba zatnout zuby, nakopnout se a prostě do toho skočit. Popravdě je docela jedno, jestli utíráte podlahy nebo pracujete v továrně, i když máte vysokoškolský titul. Protože to vyjadřuje vaši sílu nezlomit se. Jednou znova zkusíte opět šáhnout na vrchol, ale nyní je třeba peněz a ty se prostě získat musí. jsou řešení, po kterých by se mělo sahat až v úplně poslední řadě, byť spousta lidí je bere jako první.
pět řemeslníků

Neplatiči to mají ještě horší

Lidé, kteří nesplácejí, to mají snad nejhorší. Nejen, že se jim neustále zmenšuje počet společností, které jim půjčí, ale také je čím dál větší počet pastí, které vám mohou uškodit a do kterých můžete spadnout, což je jistě velký problém. Nejhorší je to, že se právě z takových pastí, do kterých lidé padají, protože jim nezbývá jiné šance, dostává nejhůř. A přesně proto se jim musíte za každou cenu vyvarovat, byť budete utírat police a uklízet chodníky. Peníze nesmrdí, to se říkávalo už ve starém Římě.