Jen tak pod stanem

Možná je škoda, že stále více lidí vyhledává dovolenou se vším servisem, ale naštěstí jsou pořád ještě tací, kteří rádi vyráží strávit pár dnů pod stanem někde v kempu. Česká republika je plná krásných míst a určitě stojí za to, je navštívit. Tuto variantu nocování uvítají hlavně děti nebo zamilované páry. Aby všechno klaplo bez potíží, je důležité mít to správné vybavení.
kempování u lesa
Jestliže jste odvážní, pak můžete zvolit spaní jen tak pod širým nebem. Ovšem počítat musíte s tím, že ráno díky rose bude trochu vlhko a hezké okamžiky se vám pokusí pokazit dotěrní a všude přítomní komáři či jiný obtížný hmyz. Ale stačí pár osvědčených triků, jak se jich zbavit, od repelentů až po různé doma vyrobené přípravky.  Pokud budete chtít mít v noci přeci jen pomyslnou střechu nad hlavou, bude vám bohatě stačit ta stanová.
Ti, kdo jezdí pod stan pravidelně, už si na vlastní kůži vyzkoušeli, co a jak jim vyhovuje. Jestli letos plánujete svoji první dovolenou pod stanem, volba toho pravého bude zásadní. Základem je cíl cesty a kolik peněz chcete za stan utratit (ty dražší vás mohou vyjít i na sedmnáct tisíc korun). Jestli chcete dětem zpříjemnit pobyt na venkově, na spaní na zahradě jim bude stačit jen něco menšího za pár set korun. Pro horskou turistiku pak sáhněte po modelu, který vydrží i drsné horské podnebí.
kola u stanů
Když pojedete autem, váha stanu pro vás ani tak podstatná nebude, ale jestli hodláte putovat z místa na místo po svých a stan rozkládat a pak opětovně skládat, kritériem při výběru bude určitě jeho hmotnost. Ty lehčí kousky mají necelé tři kilogramy, ty větší, kam se vejde i celá rodina, mohou dosáhnout i sedmi kilogramům, i když je jasné, že ten bude určený k postavení na více dnů v kempu. Chcete si užít přírodu pokud možno co nejdále od civilizace? Pak pozor na to, kde svůj stan rozbalíte, mělo by to být se souhlasem vlastníka pozemku.
Nejen střecha nad hlavou, ale i spacák by měl být kvalitní s náplní syntetickou nebo peřovou. Záleží, v jakých teplotách budete nocovat. Velikost vybírejte tak, abyste vám vyhovovala.