Jak vybrat varnou konvici

Varná konvice pomáhá domácnostem šetřit čas již nějakou dobu. Za krátký čas si tak můžeme připravit čaj nebo kávu a dopřát si chvíle klidu a pohody. Podle čeho ale tohoto pomocníka vybírat?
příprava čaje
Podle materiálu je můžeme rozdělit do několika druhů: plastové, nerezové, skleněné a keramické. Nejrozšířenějším druhem konvic jsou plastové, které jsou také finančně nejvýhodnější. Na trhu se jich pohybuje nepřeberné množství a jejich velkou výhodou je jejijch nízká hmotnost. Nerezové modely se dobře udržují, mají velmi příjemný vzhled a dlouhou životnost, protože při nárazu je možnost poškození pláště méně pravděpodobná než u předchozího typu.
varná konvice
Oproti tomu skleněné modely jsou k rozbití náchylné a také jejich údržba je trochu náročnější. To vše je vykoupeno elegantním designem a skvělým přehledem o množství vody v přístroji. Nejméně užívaným typem jsou modely keramické, které přitahují svým originálním vzhledem. Jejich výhodou je, že dobře izolují teplo a udrží vodu vařící i několik minut po uvaření. Nevýhodou je větší hmotnost a také vyšší cena.
Při výběru je důležitý také objem přístroje, který se řídí podle počtu členů domácnosti. Pro 1-2 osoby stačí objem kolem 1 litru, vícečlenné rodiny potřebují objem alespoň 1,5 litru.
Každá konvice je vybavena filtrem, který slouží k zachycení  usazenin, vodního kamene a dalších nečistot. V závislosti na jeho čištění je lepší vyjímatelný filtr.
Příkon ovlivňuje rychlost ohřevu vody. Pohybuje se od 600 do 3000 wattů, k uvaření vody za přiměřenou dobu je nejlepší příkon od 2000 wattů.
Voda se ohřívá pomocí topné spirály, která může být skrytá nebo viditelná. I toto může být důležitým ukazatelem, protože na viditelné topné spirále se může usazovat vodní kámen, takže je potřeba ji častěji čistit. Její výhodou je pak ale to, že voda bývá ohřátá rychleji.
konvice – kávová zrna
Dalšími funkcemi, které může přístroj mít, je například otočná základna umožňující postavení konvice na základnu libovolně. Systém Anti-Drip pomáhá nalévat vodu bez odkapávání, vodoznak zase pomáhá kontrolovat míru vodu v přístroji. Bezpečnostní ochrana zase způsobí vypnutí konvice jedoucí naprázdno a funkce regulace teploty vody zase zajistí ohřev vody na požadovanou teplotu od 70 do 100 stupňů. Přístroje mohou mít pevný filtr, který zamezí úniku vodního kamene při nalévání do hrníčku.