Jak se v létě efektivně ochladit


Záporné ionty

Kdo má doma klimatizaci, anebo o ní alespoň uvažuje, má možnost pořídit do ní i ionizátor. Je to technické zařízení, které vytváří záporné ionty, nesmírně důležité pro tělesnou regeneraci a udržení přirozeného prostředí v obytných místnostech. Záporné ionty se vyskytují v přírodě, a to zejména v blízkosti vodních zdrojů, jako jsou vodopády, řeky, říčky a potoky, přehrady, rybníky, moře a oceány.

dálkové ovládání klimatizace

Jestliže v místnosti převládne množství iontů nabitých kladně, po určité době se to negativně projeví na zdraví. Toto jsou typické případy kanceláří, kde je v provozu výpočetní technika, kopírky a další podobné elektronické přístroje. Dochází tu k hromadění elektrosmogu, a pokud v místnosti není žádný zdroj záporných iontů, např. velký počet pokojových rostlin, lidé se tu cítí nesví, bývají podráždění, unavení, skleslí, bez energie, a z práce jsou spíše znechucení.

klimatizace u domu

Pokojové rostliny

Vřele doporučujeme pořídit si nejen do kanceláře, ale i domů dostatek pokojových rostlin. Je v zásadě jedno, jakých, protože každá z nich je živá, dodává nám energii a vytváří záporné ionty. Rostliny také udržují přirozenou vlhkost vzduchu a snižují i teplotu v místnosti, čímž šetří náklady na provoz klimatizace v Brně a kdekoli jinde.

Akvária

Velkým pomocníkem v tomto procesu bývají akvária. Z těch se každý den odpaří, v závislosti na velikosti nádrže, několik litrů vody, a jistě vám již nemusíme připomínat, že je to svým způsobem podobné, jako kdybyste seděli vedle tekoucího potůčku, odkud se také do ovzduší odpařuje voda spolu s rozptýlenými zápornými ionty. Akvária mohou být nápomocná i lidem chronicky nemocným, po operacích, v rekonvalescenci, po cévních mozkových příhodách a infarktech. Ocení je každý, kdo má rád klid a pohodu, a sledování dění za sklem je mnohdy větším přínosem, než civění na televizní obrazovku.