Hubnutí do plavek nemusí být vždy věda

Kdo se alespoň zevrubně zajímá o historii, jistě se setkal s mnoha obrazovými výjevy, kde jsou zachyceny lidské postavy. S výjimkou některé šlechty, která trpěla mnoha civilizačními chorobami, a nedostatkem pohybu, se to doslova hemžilo aktivitami. Lidé byli v pohybu, stravovali se přirozeněji a tím pádem také nebylo možné na dobových obrazech spatřit devět tlouštíků z deseti. A dnes? Stačí se chvíli procházet po newyorských ulicích a budete si připadat jak v zápasnickém ringu Sumo.
zápasníci sumo

Televize a mobily

Bez pohybu to nejde. Můžete se svíjet ve spárách některé z drastických diet, ale bez pohybu to nepůjde. Žádná dieta ještě nikdy nikoho nespasila, základem je totiž proudění energie a lymfatického systému. Lidské tělo je jeden složitý komplex, kde jedno navazuje na druhé, a nebylo stvořeno, aby leželo v posteli, anebo vysedávalo ve školních lavicích a po zbytek dne doma u televize . Dokud si neuvědomíme, že právě sledování desítek programů a hraní videoher z virtuální reality je moderním zabijákem, nezbavíme se civilizačních chorob, obezity, impotence a depresí.
tlustá žena

Narušený systém priorit

Udělat ten první krok je vždy nejtěžší, začít hubnout znamená prodělat změnu ve svém vlastním myšlení. Obnáší to zpřeházet priority, někdy dokonce vzhůru nohama. A nakonec zjistíte, že vzhůru nohama jste žili doposud. Namísto hamburgeru pomazánku z cizrny, vepřové odložte a zkuste třeba candáta. Žádné smažení, ale dopřejte si výživnou omáčku, moučník by mělo vystřídat ovoce nebo zeleninový salát. Nezapomínejte také na ořechy, zvláště ty vlašské, jejichž obsah omega 3 mastných kyselin je značný. Dobrým zdrojem vápníku je kromě mléčných kysaných výrobků také mák. A slazené nápoje? Ty ponechte v regálu a místo nich nechte projít odšťavňovačem pomeranče a jablka s mrkví, budete možná překvapeni, jak jedinečnou sladkou chuť dokážou navodit.
hamburger a francouzské hranolky

A pokud přemýšlíte nad vánočními dary, nemusí to být nutně drahá kosmetika, parfémy, hygienické prostředky či drahé módní oděvy. Investujte raději do jízdního kola. Denně alespoň půl hodiny v sedle z vás udělá jiného člověka, zlepší náladu a kila půjdou dolů.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup