Dovolenou si vybírejte pečlivě

Dovolená u moře je snem mnoha Čechů a vzhledem k vzrůstající životní úrovni u nás se tento sen daří mnoha jedincům i úspěšně plnit. Vybrat si dnes můžete z celé řady zajímavých lokalit, které se nachází v Evropě nebo na Africkém pobřeží. V podstatě všechny možnosti jsou ty pravé, zvláště, pokud vás příliš nesvazuje vaše finanční situace, ale ani velké úspory nemusí vždy znamenat, že si dovolenou ve vyhlášeném letovisku užijete. Ne všechna místa jsou totiž tak dokonalá, jak je cestovní kanceláře prezentují. Všude najdete pozitiva a samozřejmě i několik negativ.

kalifornie a západ slunce

Chorvatsko

Hned po Slovensku nejvíce Čechů jezdí na dovolenou do Chorvatska. A není divu. Je tam poměrně levně, je to vcelku blízko, a navíc je tam krásně. Tato balkánská země nabízí svým návštěvníkům skvělou kuchyni, nádherné moře i zajímavé starověké a středověké památky. Každý si tu dokáže najít to své. Ovšem na druhou stranu jsou zde pláže v podstatě jen z oblázků, což může hodně lidí iritovat. Chodit nebo ležet celý den na kamenité pláži se kdekomu nechce.

Itálie

Na druhé straně jaderské moře se nachází Itálie, tedy země, která má snad tu nejlepší kuchyni na světě, památky jsou všude kam oko dohlédne a na rozdíl od Chorvatska jsou zde pláže tvořené z větší části hlavně pískem. Pro dovolenou učiněný ráj. I když, pár chybek se najde i zde. Rozhodně jsou tu daleko vyšší ceny nežli v Chorvatsku, což by se dalo ještě přehlédnout, ale ta kvanta turistů, přes které se pomalu člověk nemůže ani hnout, už ignorovat nejdou.
mamča s prckem

Egypt

Další z oblíbených lokalit, kam se našinci rádi jezdí rekreovat. Krásné pláže v kombinaci s pyramidami jsou něco, co jinde nezažijete. Navíc, i když je Egypt relativně hodně daleko, nezaplatíte za dovolenou v něm tak velké peníze, jak by se možná mohlo zdát. Hlavně v poslední době zde však existuje možnost teroristických útoků hlavně na turisty, takže zvýšená ostražitost je v tomto případě na místě.