Co si obléci na maturitní ples?

Středoškolská studia bývají nejednou zakončena maturitou a rovněž slavnostním maturitním plesem. Jsou to dvě významné události v životě mladých lidí, při nichž by tito měli také náležitě vypadat. I ten, kdo se jinak neukáže na veřejnosti v ničem jiném než v obnošeném tričku a odřených sepraných džínách, by měl být v takových chvílích někým docela jiným, důstojným, ba přímo tak jaksi vznešeným. Protože jde o události, jež mají svou váhu.

černé šaty ženy

Jenže co si na sebe vzít na takovou slavnostní akci, jakou je třeba právě maturitní ples? Aby si ji dotyčný a především dotyčná jak se patří užil(a)?

Aby tu někdo takový zazářil, měl by se společensky obléknout. Protože tím dává najevo, že svou budoucnost bere maximálně vážně.

Jenže znáte to, pokud to znáte. Kolik pozdně pubertálních jedinců může otevřít skříň a z této vytáhnout společenské šaty, něco jako dělané na ples? Kolik děvčat tam má něco, co by společenské šaty alespoň vzdáleně připomínalo? Jistě, i takové se určitě najdou, ale je jich věru pomálu. Protože podobné šaty se ve všedním životě vesměs moc často nevyužijí a kupovat si je tak s tím, že jednoho dne bude po zkoušce z dospělosti i nějaký ples, by bylo přece jenom dost přitažené za vlasy.
kytička růží

Jenže když taková slečna doma ve skříni žádné vhodné společenské šaty pro tuto příležitost nenajde, co si má počít? Přece kvůli tomu svůj maturitní ples neoželí!

A tak se nabízejí už jen dvě možnosti, jak stávající situaci vyřešit.


a) Nějaké vhodné společenské šaty si koupit, případně nechat ušít na míru.


b) Někam si dojít takové šaty půjčit.

Pochopitelně by byla příjemnější první možnost. Protože mít vlastní slavnostní garderobu, která je přesně na míru, nad to není. Jenže znáte to – není to žádný levný špás a přitom si to dotyčná na sebe vezme jen při této příležitosti, a pokud se naskytne nějaká další možnost, kam si takové šaty vzít, řekněme až za pár let, jen by takové šaty zabíraly místo. Navíc s rizikem, že už pak dotyčné slečně třeba ani nebudou.

A tak to nakonec nejspíše vyhraje možnost druhá. Tyto šaty si půjčit, od někoho známého nebo v půjčovně společenských šatů. Což dává naději na to, že dotyčná slečna zazáří, a to zdarma nebo za vcelku únosný peníz.

Ať se rozhodnete, jak chcete, . V každém případě to bude neopakovatelný zážitek.

A to i tehdy, když vám je ve víru tance nikdo omylem nepřišlápne.