Bojíte se rádi?

Každé dítě se něčeho bojí. Dokonce i ty starší čas od času zkontrolují, jestli nemají pod postelí schovanou nějakou příšeru. Ale trocha toho strachu k životu patří a nemusíte se toho bát. Takovou myšlenku drží několik muzeích určené hlavně pro děti, ale také pro dospělé se smyslem pro humor.

čarodějnice na koštěti

Pekelné sklepy ve Žluticích

Žlutice jsou malebné městečko, které najdete po cestě do Karlových Varů. A nedaleko náměstí je vstup do podzemních sklepů. A v těchto sklepení se od roku 2014 schovávají čerti. Mají zde své kotle, ve kterých vaří zlobivé děti. Vidle, kterými děti jí a v neposlední řadě se můžete stát pacientem zubaře nebo vyzkoušet své štěstí na kole  štěstěny. Ale pozor, zlobivé děti anebo jejich rodiče nemusí pekelné brány opustit.

Vstupné do Pekelných sklepů je 50 Kč pro studenty, děti a důchodce a 80 pro dospělé. Délka prohlídky se odvíjí od počtu zúčastněních a pohybuje se mezi dvacet až čtyřiceti minutách
čarodějnice nad domem

Muzeum čertů Úštěk

Kousek od Litoměřic v městě Úštěk můžete navštívit další čerty.  Toto muzeum se nachází v gotickém podzemí a taky vás tu čeká po čertech dobrá zábava. Ale pozor ani zde nejsou hříšníci ušetřeni a můžou zůstat v kleci.

Vstupné je 80 pro děti a 120 pro dospělé

Muzeum čarodějnic v Kadani

Láká vás více magie než pekelníci? Žádný problém o praktikách čarodějek a jejich kouzlech a věštění se můžete dozvědět v krásném městu Kadaň. Konkrétně na nádherném náměstí, na kterém se tyčí gotická věž z 14 století. Vedle ní stojí “Dům u Slunce” kde čarodějnice naleznete.

Vstupné je 90 pro dospělé a 60 pro děti.

Labyrint strašidelných pohádek

V Doksech kousek od oblíbeného Máchova jezera můžete navštívit poslední ze 4 muzeí, a to tento labyrint. Pokud rádi bloudíte a necháváte se unést fantasií tak jste na tom správném místě. Ale nebojte, východ naleznete. Snad.

Vstupné je 90 pro dospělé a 60 pro děti.