Badminton baví lidstvo již mnoho generací

Badminton bychom s trochou nadsázky mohli nazvat národním sportem, podobně jako je tomu u tenisu, fotbalu, hokeje, plavání, lyžování a cyklistiky. S badmintonem se seznamovaly děti už v době reálného socialismu, býval součástí vybavení dětských pionýrských táborů a v rodinách se běžně vyskytovala vždy alespoň jedna souprava raket, tehdy zpravidla dřevěná, doplněná několika plastovými míčky s gumovou oranžovou stopkou. Možná si ještě tyto prastaré kousky pamatujete.

badmintonové rakety

Zdá se, že zájem o tento velmi zábavný sport nezaniká a stále se mezi námi objevují mladší a mladší generace nadšenců, kteří se mu chtějí věnovat alespoň na rekreační úrovni. Nespornou výhodou je, že jej můžete provozovat všude, kde je alespoň pár metrů čtverečních volné plochy, není předepsaný ani doporučovaný žádný typ povrchu, nemusí být nutně zpevněný a nemusí být ani v ideální rovině. Badminton odehrají proti sobě lidé různého věkového rozpětí, pohlaví i váhové kategorie na trávníku před hotelem, na asfaltovém plácku za domem, na škvárovém hřišti a třeba i na mělčině říčního brodu.

hraní badmintonu

Badminton je velmi zábavný a nenáročný a pro rekreační hru vám stačí skromnější vybavení. Naučit se jej není obtížné, za pár dnů zvládnete ty základní dovednosti, i když se samozřejmě můžete neustále zlepšovat, zvyšovat fyzickou kondici a případně se propracovat až na vrcholovou sportovní úroveň. A rádi bychom vám zároveň připomněli, že od roku 1992 je pravidelně badminton zařazován do programu letních olympijských her.

A pokud to s touto hrou, která baví lidstvo téměř na celé planetě, myslíte vážně, k badmintonovým raketám lze pochopitelně dokoupit badmintonové výplety sety, badmintonové míče a další příslušenství, jako jsou sítě, tašky, batohy anebo vhodné oblečení či obuv, i když si samozřejmě s úspěchem zahrajete i naboso na písečné pláži.